Blog > Komentarze do wpisu
Wybory do Rady Osiedla.

No i stało się. Współ-dzielnia Staropoleska zarejestrowała listę kandydatów na radnych do Rady Osiedla Stare Polesie, na której pod numerem 10 znajduje się moje nazwisko. W ulotce wyborczej (!), jak widać poniżej, przedstawiając się, odsyłam potencjalnych, szanownych wyborców tutaj, więc to jest właśnie ten moment, w którym powinienem dokonać oficjalnej autoprezentacji.

Nazywam się Maciej Urbański, od dziesięciu lat mieszkam na samym końcu Próchnika, tuż przy Lipowej. O tym, czym zajmuję się zawodowo, można przeczytać tutaj. Stare Polesie darzę uczuciem mocnym, acz ambiwalentnym. Ci z Was, którzy byli już tu wcześniej, znają moje poglądy na osiedle. Dla tych, którzy są po raz pierwszy i którym nie chce się przedzierać przez archiwalne i pewnie czasami nudnawe notki, streszczam. Dla Starego Polesia chciałbym przede wszystkim, żeby stało się miejscem, gdzie mieszka się na tyle wygodnie i dobrze, że po prostu chce się tu mieszkać. Żeby ludzie starsi i ludzie z małymi dziećmi - jak ja - nie tylko nie planowali wyprowadzki, lecz żeby chcieli się tu wprowadzić. Co musi się stać, żeby to nastąpiło? Ja to widzę to widzę w ten sposób:

 • Ruch samochodowy musi być uspokojony. Wtedy będzie nie tylko bezpieczniej i ciszej, lecz także przyjemniej. Przecież dla nas, mieszkańców, nasze bezpieczeństwo i komfort życia są ważniejsze niż wygoda przejezdnych kierowców jak najszybciej przecinających Stare Polesie. Dlaczego między blokami Retkinii czy Widzewa ruch może być uspokojony, a między kamienicami Starego Polesia mają być jednokierunkowe dwupasmówki?
 • Zapewnić więcej zieleni. Trzeba zrobić wszystko, żeby Stare Polesie przestało być betonową pustynią. Do końca 2015 mają powstać Ogrody Karskiego, wywalczone dzięki Marcie Karbowiak (też startuje!), ale potrzeba więcej trawników, więcej skwerków i więcej zieleńców.
 • Trzeba zadbać o dzieciaki ze Starego Polesia, bo to one już wkrótce będą stanowić o tym miejscu. Potrzeba jak najwięcej placów zabaw, ogólnie dostępnych boisk (nowe boisko przy SP 26 na Pogonce już jest, wywalczone dzięki ekipie ze szkoły a także Szymonowi Iwanowskiemu (też startuje!)) i otwartych, bezpiecznych podwórek.

Oczywiście na Starym Polesiu potrzeba jeszcze wielu innych rzeczy, a przede wszystkim potrzeba otwarcia się na ludzi. Współ-dzielnia Staropoleska właśnie to robi, otwiera się na ludzi i buduje tożsamość lokalną. Dzięki skromnym bo skromnym, ale jednak jakimś narzędziom zapewnianym przez udział w Radzie Osiedla chcemy robić to, co już do tej pory robimy, lecz w szerszym wymiarze. Głosujcie:-)

Tutaj link z adresami komisji wyborczych przyporządkowanymi do odpowiednich ulic. To ważne, bo w wyborach do Rady Osiedla czasami głosuje się w innych miejscach niż przy wyborze radnych i prezydenta.

 

czwartek, 06 listopada 2014, miejskie_narty

Polecane wpisy

 • Linda

  Afera z Lindą mówiącym w wywiadzie dla Radia Łódź, że to "miasto jest umarłe, miasto meneli i tyle, sorry" jest dla mnie o tyle ważna, o ile w ogóle jest afer

 • Animacja i reanimacja

  Znów wracam po dłuższej przerwie, ale tym razem to nie lenistwo, lecz nadmiar pracy. Dla zainteresowanych (botów i humanoidów) spieszę donieść, co się dzieje na

 • Petycja do prezydent Zdanowskiej

  Proszę o poparcie, jeśli zależy Wam na Ogrodach Karskiego: https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_Miasta_Lodzi_Hanna_Zdanowska_Zeby_budzet_obywatelski_

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: