Kategorie: Wszystkie | ASUL | forma | materiał | miasto
RSS
poniedziałek, 20 kwietnia 2015
Animacja i reanimacja

Znów wracam po dłuższej przerwie, ale tym razem to nie lenistwo, lecz nadmiar pracy.

Dla zainteresowanych (botów i humanoidów) spieszę donieść, co się dzieje na Starym Polesiu.

  1. Ogrody Karskiego idą w odstawkę. Prezydent Zdanowska przyznała się do błędu urzędników podczas kwalifikowania projektu do Budżetu Obywatelskiego, przeprosiła wszystkich zawiedzionych, zaproponowała w zamian parki kieszonkowe i inne, fajniejsze i lepsze rozwiązania, które mają jedną jedyną wadę – istnieją w formie obietnic i planów, które mają być realizowane jak tylko PKP wybuduje tunel średnicowy (wcześniej oczywiście wycinając wszystkie drzewa), czyli poza tą kadencją pani prezydent.
  2. Zaprzyjaźnieni aktywiści staropolescy są mocno rozczarowani postawą prezydent Zdanowskiej nie tylko w kwestii Ogrodów, ale w ogóle w kwestii partycypacji społecznej. Ja nigdy nie miałem złudzeń, że BO służy gównie i przede wszystkim PR-owi PHZ, niemniej sposób, w jaki załatwiona została sprawa Ogrodów budzi również mój wielki niesmak. No cóż, z drugiej jednak strony zaangażowałem się w projekt realizowany na zlecenie UMŁ, który ma zachęcać lokalnych liderów do większej aktywności z mieszkańcami. Co mam powiedzieć tym liderom, którzy jeszcze rok temu angażowali się w przygotowanie projektu Ogrodów Karskiego?
  3. Zacząłem działać w Radzie Osiedla i póki co przyglądam się, jak to wszystko funkcjonuje, chociaż - mimo absurdalnych terminów – udało nam się złożyć 2 wnioski na konkursy inwestycyjne: jeden na remont starej hali ŁKS-u drugi na rekultywacje zieleni. Oba padły z powodów formalnych. Coraz poważniej myślę o zorganizowaniu biuletynu RO w formie drukowanej gazetki osiedlowej. No, ale to najprawdopodobniej, jeśli w ogóle, od przyszłego roku. Rada Osiedla to jest temat na oddzielny wpis, a nawet kategorię na blogu, która być może w końcu powstanie do czasu realizacji biuletynu – to byłoby miejsce na opisanie np. sytuacji z wnioskami inwestycyjnymi.
  4. Jak już wspomniałem, pracuję również w projekcie animacji społecznej, realizowanym przez OPUS, Stowarzyszenie Społeczni Zaangażowani i CAL na zlecenie UMŁ, gdzie jestem animatorem. Co to znaczy? To znaczy, że szukam lokalnych liderów, których chcemy, mówiąc bardzo skrótowo, zachęcić do dalszych działań animacyjnych, poprzez mikrowsparcie do 5000 PLN, na terenie Strefy Wielkomiejskiej – moja zaś działka obejmuje Stare Polesie i okolice. Zachęcam wszystkich (no, może oprócz botów) do klikania w poniższy link, poczytania o programie, ściągnięcia wniosku i aplikowaniaJ

http://www.opus.org.pl/rewitalizacja

Tu powiem tylko, że projekt jest realizowany między 01.06.2015 a 09.08.2015, a wnioski przyjmujemy do 08.05.2015. Gdy więc ktoś coś chciał się dowiedzieć więcej, to proszę do mnie pisać: urban.skiing@gmail.com

To na razie tyle. Stay tuned!

13:36, miejskie_narty
Link Dodaj komentarz »