Kategorie: Wszystkie | ASUL | forma | materiał | miasto
RSS
niedziela, 29 sierpnia 2010
I'm back

Wróciłem po wakacjach, więc można znów się spodziewać jako takiej regularności we wpisach.

Prawie dwa miesiące siedziałem pod Łodzią w zasadzie bez internetu i zaglądając do domu od czasu do czasu tylko na chwilę, stąd mnóstwo braków w lokalnych aktualnościach. Ominęło mnie tak ciekawe wydarzenie, jak koncert Śliny ( http://msl.org.pl/public/files/Informacja%20o%20koncercie%20Śliny.doc ) w Muzeum Sztuki czy większość pokazów fimów Godarda. Może uda mi się pójść przynajmniej na ostatnie dwa.

Za to wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, więc z pewnością będzie o czym pisać. Już zresztą red. Domarecki trzyma rękę na pulsie i niezmiennie polcem jego blog.

Poza tym jak się wróci do Łodzi po dwumiesięcznej nieobecności, to narzuca się nieodparte wrażenie, że ulice opanowe są przez dresokształtnych w różnych stadiach rozwoju (a czasami zwoju), natomiast centra handlowe pełne są ludzi "europejskich" - młodych, ładnych, dobrze ubranych i zasobnych. Pewnie to nic odkrywczego, ale ten kontrast rzuca się w oczy po przyjeździe ze wsi. Co jeszcze na początek? Fajnie jest znów słyszeć za oknem samochody i tramwaje, a nie jakieś przebrzydłe ptaszyska i świerszcze. I powietrze tu jakieś bardziej znośne niż na łonie.

Krótko mówiąc, stęskniłem się, także za blogiem.

 

12:47, miejskie_narty , miasto
Link Komentarze (2) »